Blog Radio Taxi Coruña

Programa completo de la XXII Feira das Marabillas 2016 de A Coruña

Programa completo de la XXII Feira das Marabillas 2016 de A Coruña

Desde el 20 y hasta el 25 de julio de 2016 se celebra la XXII Feira das Marabillas 2016 en el casco histórico de A Coruña.

En sus actividades de las que podremos disfrutar hay torneos y justas, exhibiciones de cetrería, pasacalles, música, baile… Consulta aquí los horarios y el programa completo de cada jornada.

Miércoles 20 de julio de 2016
11.00 h O mercado cobra vida
11.30 h Gran pasacalles inaugural (Todas las compañias)
13.00 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
13.30 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
13.45 h Faquir Testa
14.00 h Os abandeirados percorren a feira
14.00 h Jabardeus
14:15 h A señora marquesa (La recua)
14.30 h O prisioneiro de Moravia (Asociación Napoleónica)
14.45 h Festabatucada
15.00 h Hora do bo “Yantar”
16.30 h Obradoiro no Arquivo do Reino de Galicia (mayores de 15 años)
17.00 h O mercado cobra vida
17.15 h Rolda de gerreiros e mercenarios
17.30 h Pasacalles musical (Os Brinqueiros)
17.45 h Faquir Testa
18.00 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
18.15 h Os gardiáns da cidade (Konfusión)
18.30 h Os abandeirados de Italia
18.45 h Las siamesas (La recua)
19.00 h Jabardeus
19.15 h Os Triduendes (Trip Malabar)
19.30 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
19.45 h Pasacalles musical (Os Brinqueiros)
20.00 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
20.15 h Faquir Testa
20.30 h Os abandeirados de Italia
20.45 h Os Triduendes (Trip Malabar)
21.00 h Bufonadas (La recua)
21.15 h Jabardeus
21.30 h Drako Interfectores
21.45 h O Orco encadeado (Asociación Napoleónica)
22.00 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
22.15 h Faquir Testa
22.30 h Os abandeirados de Italia
22.45 h Chegados de terras afastadas (Konfusión)
23.00 h Jabardeus
23.15 h O castigo da Bruxa (La Recua & Os Brinqueiros)
23.30 h Arabesque (Trip malabar e Al-Folk)

Jueves 21 de julio de 2016
11.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
11.00 h Obradoiro no Arquivo do Reino de Galicia (mayores de 15 años)
11.30 h Os abandeirados de Italia
11.45 h Os gardiáns da cidade (Konfusión)
12.00 h Jabardeus
12.15 h O Esperpento (La Recua)
12.30 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
12.30 h Faquir Testa
12.15 h Os alegres bufóns (Tri-Malabar)
13.00 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
13.30 h Os abandeirados de Italia
13.45 h O Esperpento (La Recua)
14.00 h Jabardeus
14.00 h Faquir Testa
14.15 h Os alegres bufóns (Tri-Malabar)
14.30 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
14.45 h O prisioneiro de Moravia (Asociación Napoleónica)
15.00 h Hora do bo “Yantar”
17.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
17.15 h Os abandeirados de Italia
17.30 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
17.45 h Faquir Testa
18.00 h Música e malabaristas percorren a feira (Os Brinqueiros & Tri-Malabar)
18.15 h Chegados de terras afastadas (Konfusión)
18.30 h Concerto na Rúa (Jabardeus)
18.45 h O vello celoso (La Recua)
19.00 h Os abandeirados de Italia
19.15 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
19.30 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
19.45 h Faquir Testa
20.00 h Os bufóns da corte (Tri-Malabar)
20.15 h Os alegres tarados do ritmo (Os Brinqueiros)
20.30 h Jabardeus
20.45 h Bufonadas (La recua)
21.00 h Os abandeirados de Italia
21.15 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
21.30 h Drako Interfectores
21:45 h O Orco encadeado (Asociación Napoleónica)
22.00 h Faquir Testa
22.15 h Os Brinqueiros
22.30 h Jabardeus
22.45 h Os abandeirados de Italia
23.00 h Os gardiáns da cidade (Konfusión)
23.15 h A Beata (La Recua)
23.30 h Cadentes Bufonadas (Trip Malabar e Os Brinqueiros)

Viernes 22 de julio de 2016
11.00 h Obradoiro Infantil no Arquivo do Reino de Galicia (de 7 a 14 años)
11.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
11.30 h Os abandeirados de Italia
11.45 h Chegados de terras afastadas (Konfusión)
12.00 h Música e malabaristas percorren a feira (Os Brinqueiros & Tri-Malabar)
12.15 h Visita de la señora marquesa (La Recua)
12.30 h Jabardeus
12.45 h Faquir Testa
13.00 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
13.30 h Os abandeirados de Italia
13.45 h Visita de la señora marquesa (La Recua)
14.00 h A cómica familia (Tri-Malabar)
14.15 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-Folk)
14.30 h Jabardeus
14.30 h Faquir Testa
14.45 h O prisioneiro de Moravia (Asociación Napoleónica)
15.00 h Hora do bo “Yantar”
17.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
17.15 h Os Brinqueiros
17.30 h Os abandeirados de Italia
17.45 h Faquir Testa
18.00 h Jabardeus
18.15 h A cómica familia (Tri-Malabar)
18.30 h Os alegres tarados do ritmo (Os Brinqueiros)
18.45 h As Siamesas (La Recua)
19.00 h Jabardeus
19.15 h Os Brinqueiros
19.30 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
19.45 h Os abandeirados de Italia
20.00 h Jabardeus
20.15 h Faquir Testa
20.30 h Os alegres tarados do ritmo (Os Brinqueiros)
20.45 h Os bufóns da corte (Tri-Malabar)
21.00 h Bufonadas (La recua)
21.15 h Os Brinqueiros
21.30 h Os Trasnos
21:45 h O Orco encadeado (Asociación Napoleónica)
22.00 h Jabardeus
22.15 h Faquir Testa
22.30 h Os abandeirados de Italia
22.45 h Os alegres tarados do ritmo (Os Brinqueiros)
23.00 h Chegados de terras afastadas (Konfusión)
23.15 h O castigo da Bruxa (La Recua & Os Brinqueiros)
23.30 h Lanzadores de lume (Trip Malabar)

Sábado 23 de julio de 2016
11.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
11.30 h Os abandeirados de Italia
11.45 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
12.00 h Pasacalles musical (Turdión)
12.15 h Lanzadores de coitelos
12.30 h A receita de pucheiritos (Ball de sant Vito)
12.45 h Faquir testa
13.00 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
13.30 h Os abandeirados de Italia
13.45 h A sopa de pedras ( Ball de sant Vito)
14.00 h Os alegres bufóns ( Tri Malabar)
14.15 h Concerto de rúa (Turdión)
14.30 h Lanzadores de coitelos
14.30 h Faquir Testa
14.45 h O prisioneiro de Moravia (Asociación Napoleónica)
15.00 h Hora do bo “yantar”
17.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
17.15 h Os Brinqueiros
17.30 h Os abandeirados de Italia
17.45 h Faquir Testa
18.00 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
18.15 h Concerto de rúa (Turdión)
18.30 h Os Triduendes (Tri-Malabar)
18.45 h A sopa de pedras ( Ball de sant Vito)
19.00 h Os guardiáns da cidade (Konfusión)
19.15 h Os Brinqueiros
19.30 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
19.45 h Os abandeirados de Italia
20.00 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
20.15 h Faquir Testa
20.30 h Concerto de rúa (Turdión)
20.30 h VIII Encuentro de Música Medieval. Iglesia de Santiago.
20.45 h Os bufóns da corte (Tri Malabar)
21.00 h A farsa do espanto (Ball de sant Vito)
21.15 h Os Brinqueiros
21.30 h Os trasnos
21.45 h O orco encadeado (Asociación Napoleónica)
22.00 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
22.15 h Faquir Testa
22.30 h Os abandeirados de Italia
22.45 h Chegados de terras afastadas ( Konfusión)
23.00 h As trobas de Taranta (Ball de sant vito)
23.15 h Os guardiáns da cidade (Konfusión)
23.30 h Candentes bufonadas (Trip malabar)

Domingo 24 de julio de 2016
11.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
11.30 h Os abandeirados de Italia
11.45 h Pasacalles musical (Turdión)
12.00 h Os Brinqueiros
12.15 h A cómica familia (tri Malabar & Ut)
12.30 h Sopa de pedra ( Ball de sant Vito)
12.45 h Faquir testa
13.00 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
13.30 h Os abandeirados de Italia
13,45 h Concerto de rúa (Turdión)
14.00 h Os Brinqueiros
14.00 h Os alegres bufóns ( Tri Malabar)
14.15 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
14.30 h A receita de pucheiritos (Ball de sant vito)
14.30 h Faquir Testa
14.45 h O prisioneiro de Moravia (Asociación Napoleónica)
15.00 h Hora do bo “yantar”
17.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
17.15 h Os Brinqueiros
17.30 h Os abandeirados de Italia
17.45 h Faquir Testa
18.00 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
18.15 h Concerto de rúa (Turdión)
18.30 h Os Triduendes (Tri-Malabar)
18.45 h A sopa de pedras ( Ball de sant Vito)
19.00 h Os guardiáns da cidade (Konfusión)
19.15 h Os Brinqueiros
19.30 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
19.45 h Os abandeirados de Italia
20.00 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
20.15 h Faquir Testa
20.30 h Concerto de rúa (Turdión)
20.45 h Os uufóns da corte (Tri Malabar)
21.00 h A farsa do espanto (Ball de sant Vito)
21.15 h Os Brinqueiros
21.30 h Os trasnos
21.45 h O orco encadeado (Asociación Napoleónica)
22.00 h Os alegres tarados do ritmo (Ut)
22.00 h Cea Medieval en el jardín de San Carlos. Concentración previa 21.30 h en la Plaza de María Pita
22.15 h Faquir Testa
22.30 h Os abandeirados de Italia
22.45 h Chegados de terras afastadas ( Konfusión)
23.00 h As trobas de Taranta (Ball de sant vito)
23.15 h Os guardiáns da cidade (Konfusión)
23.30 h Candentes bufonadas (Trip malabar)

Lunes 25 de julio de 2016
11.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
11.30 h Os abandeirados de Italia
11.45 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-folk)
12.00 h Os Brinqueiros
12.15 h Lanzadores de coitelos (tri Malabar )
12.30 h A receita de pucheiritos (Ball de sant vito)
12.45 h Faquir testa
13.00 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
13.15 h Os guardiáns da cidade (Konfusion)
13.30 h Os abandeirados de Italia
13,45 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-folk)
14.00 h Os Brinqueiros
14.00 h A cómica familia (Tri Malabar)
14.15 h Sopa de pedra (Ball de sant Vito)
14.30 h Faquir Testa
14.45 h O prisioneiro de Moravia (Asociación Napoleónica)
15.00 h Hora do bo “yantar”
17.00 h Rolda de guerreiros e mercenarios (Asociación Napoleónica)
17.15 h Os brinqueiros
17.30 h Os abandeirados de Italia
17.45 h Faquir Testa
18.00 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-folk)
18.15 h Festubatucada
18.30 h Os triduendes (Tri-Malabar)
18.45 h A farsa do espanto (Ball de sant Vito)
19.00 h Os gardiáns da cidade (Konfusión)
19.15 h Os Brinqueiros
19.30 h Loita de cabaleiros (Asociación Napoleónica)
19.45 h Os abandeirados de Italia
20.00 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-folk)
20.15 h Faquir Testa
20.30 h Festubatucada
20.45 h Os bufóns da corte (Tri Malabar)
21.00 h As trobas de Taranta (Ball de sant vito)
21.15 h Os Brinqueiros
21.30 h Drako Interfectores (Konfusión & Festubatucada)
21.45 h O orco encadeado (Asociación Napoleónica)
22.00 h Música andalusí e bailarina oriental (Al-folk)
22.15 h Faquir Testa
22.30 h Os abandeirados de Italia
22.45 h Chegados de terras afastadas (Konfusión)
23.00 h A sopa de pedras (Ball de sant Vito)
23.15 h Festubatucada
23.30 h Arabesque (Trip malabar e Al-folk)

Recuncho do Pícaro ( ZONA INFANTIL) Plaza de María Pita

Miércoles 20 de julio de 2016
11.00 h O recuncho cobra vida
11.30 h Obradoirode sal
12.00 h Escola depequenos guerreiros(Campaamento)
12.15h Exhibición devoo(Cetrería)
12.30h O libromáxico (Contaconontos)
12.45h Obradoiro de cantería
13.00h Jorge e odragón (Monicreques)
13.15h Obradoiro de olería(con torno)
13.30h Cuurral de bufóns (Espectáculo circense)
13.45h Pintacaras
14.00h Escola de pequenos guerreiros (Campamento)
14.15h Olibrromáxico (Contacontos)
14.30h Exhibición devoo(Cetrería)
15.00 h Os peques teñenquexantar
17.00h O recuncho cobra vida
17.15 h Obradoiro de cantería
17.30 h O capitánberenxena (Monicreques)
17.45h Obradoirode sal
18.00h As ás de Fátima (Espectáculo circense)
18.15h Pintacaras
18.30h Escola de pequenos cabaleiros (Campamento)
18.45 h Obradoiro de olería (con torno)
19.00 h O libro máxico (Contacontos)
19.15 h Exhibición de voo (Cetrería)
19.30h Obradoirode sal
19.45 h Obradoiro de cantería
20.00 h O rei cazador(Monicreques)
20.15h Pintacaras
20.30h Escola depequenos cabaleiros (Campamento)
20.45h Obradoiro de olería (con torno)
21.00 h Curral de bufóns (Espectáculocircense)
21.15h Torneo medieval infantil
21.30h Olibro máxico (Contacontos)
21.45h Exhibición de voo (Cetrería)
22.00h A bruxa chiruza(Monicreques)
22.30h Ornatus (Espectáculo circense)

Jueves 21 de julio de 2016
11.00h O recuncho cobra vida
11.30h Obradoirode abelorios
12.00 h Escola de pequenos guerreiros(Campamento)
12.30h Olibro máxico (Contacontos)
12.45 h Obradoirode olería(con torno)
13.00h Ocapitán berenxena (Monicreques)
13.15h Loulan (Espectáculo circense)
13.30h Obradoiro de cantería
13.45 h Exhibición de voo (Cetrería)
14.00 h Escola depequenos guerreiros (Campamento)
14.15 h O libromáxico (Contacontos)
14.30h Pintacaras
15.00h Os pequesteñen que xantar
17.00 h Orecuncho cobra vida
17.15h Obradoirode cantería
17.30h Jorge e o dragón(Monicreques)
17.45h Pintacaras
18.00h Curral de bufóns (Espectáculocircense)
18.15 h Obradoirode sal
18.30h Escola de pequenos cabaleiros (Campamento)
18.45h Obradoiro de olería (con torno)
19.00h Olibromáxico (Contacontos)
19.15h Exhibición de voo (Cetrería)
19.30h Obradoiro de sal
19.45 h Obradoiro de cantería
20.00 h A bruxa chiruza (Monicreques)
20.15 h Pinta caras
20.30 h Escola de pequenos cabaleiros(Campamento)
20.45h Obradoiro de olería (con torno)
21.00h As ásde Fátima (Espectáculocircense)
21.15 h Torneo medieval infantil
21.30h O libromáxico (Contacontos)
21.45 h Exhibición de voo (Cetrería)
22.00h Orei cazador (Monicreques)
22.30h Ornatus (Espectáculo circense)

Viernes 22 de julio de 2016
11.00h O recuncho cobra vida
11.30 h Obradoirode sal
12.00 h Escola de pequenos guerreiros (Campamento)
12.15h Exhibición devoo (cetrería)
12.30h Olibro máxico (Contacontos)
12.45 h Obradoiro de cantería
13.00 h Jorgeeo dragón (Monicreques)
13.15 h Obradoirode olería(con torno)
13.30 h Curral de bufóns (Espectáculocircense)
13.45 h Pinta caras
14.00h Escola depequenos guerreiros (Campamento)
14.15 h O libro máxico (Contacontos)
14.30 h Exhibición devoo (Cetrería)
15.00h Os pequesteñen que xantar
17.00 h O recuncho cobra vida
17.15h Obradoiro de cantería
17.30h O capitán berenxena (Monicreques)
17.45 h Obradoirode sal
18.00h As ásde Fátima (Espectáculo circense)
18.15h Pinta caras
18.30h Escola depequenos cabaleiros(Campamento)
18.45h Obradoirode olería(con torno)
19.00h O libro máxico (Contacontos)
19.15h Exhibición de voo(Cetrería)
19.30 h Obradoiro de sal
19.45 h Obradoiro de cantería
20.00h Orei cazador(Monicreques)
20.15 h Pinta caras
20.30h Escola de pequenos cabaleiros(Campamento)
20.45h Obradoiro de olería (con torno)
21.00 h Curral de bufóns (Espectáculo circense)
21.15 h Torneo medieval infantil
21.30h Olibro máxico (Contacontos)
21.45h Exhibición de voo (Cetrería)
22.00h A bruxa chiruza (Títeres)
22.30 h Ornatus (Espectáculo circense)

Sábado 23 de julio de 2016
11.00h O recuncho cobra vida
11.30h Obradoiro de sal
12.00 h Escola depequenos guerreiros (Campamento)
12.15h Exhibición de voo(cetrería)
12.30h Olibromáxico (Contacontos)
12.45 h Obradoirode cantería
13.00 h Jorge eodragón (Monicreques)
13.15 h Obradoiro de olería (con torno)
13.30 h Loulan (Espectáculocircense)
13.45 h Pinta caras
14.00 h Escola de pequenos guerreiros (Campamento)
14.15 h O libromáxico (Contacontos)
14.30 h Exhibición de voo(Cetrería)
15.00h Os pequesteñen que xantar
17.00 h O recuncho cobra vida
17.15 h Obradoirode cantería
17.30 h Abruxa chiruza(Monicreques)
17.45 h Obradoirode sal
18.00h As ás de Fátima (Espectáculo circense)
18.15 h Pintacaras
18.30 h Escolade pequenos cabaleiros (Campamento)
18.45 h Obradoiro de olería(con torno)
19.00 h O libro máxico (Cuentacuentos)
19.15 h Exhibición devoo (Cetrería)
19.30 h Obradoiro de sal
19.45 h Obradoiro de cantería
20.00h O rei cazador (Monicreques)
20.15h Pinta caras
20.30 h Escolade pequenos cabaleiros (Campamento)
20.45h Obradoiro de olería (con torno)
21.00h Curralde bufóns(Espectáculo circense)
21.15 h Torneo medieval infantil
21.30 h O libro máxico (Contacontos)
21.45 h Exhibición devoo (Cetrería)
22.00h O capitánberenxena (Monicreques)
22.30 h Ornatus (Espectáculo circense)

Domingo 24 de julio de 2016
11.00h O recuncho cobra vida
11.30 h Obradoiro de sal
12.00 h Escola de pequenos guerreiros(Campamento)
12.15h Exhibición de voo (Cetrería)
12.30h Olibromáxico (Contacontos)
12.45h Obradoirode cantería
13.00h Jorgee odragón (Monicreques)
13.15h Obradoirode olería (con torno)
13.30 h Curral de bufóns (Espectáculocircense)
13.45h Pinta caras
14.00h Escola de pequenos guerreiros(Campamento)
14.15 h O libromáxico (Contacontos)
14.30 h Exhibición de voo (Cetrería)
15.00 h Os pequesteñen quexantar
17.00h O recuncho cobra vida
17.15h Obradoirode cantería
17.30 h O capitán berenxena (Monicreques)
17.45h Obradoirode sal
18.00 h As ás de Fátima(Espectáculo circense)
18.15 h Pinta caras
18.30h Escola depequenos cabaleiros (Campamento)
18.45 h Obradoiro de olería (con torno)
19.00h Olibro máxico (Contacontos)
19.15 h Exhibición devoo (Cetrería)
19.30 h Obradoiro de sal
19.45h Obradoiro de cantería
20.00 h Oreicazador (Monicreques)
20.15 h Pintacaras
20.30 h Escola de pequenos cabaleiros (Campamento)
20.45 h Obradoiro de olería(con torno)
21.00 h Curral de bufóns (Espectáculocircense)
21.15 h Torneo medieval infantil
21.30h Olibromáxico (Contacontos)
21.45 h Exhibición devoo(Cetrería)
22.00h Abruxachiruza(Monicreques)
22.30 h Ornatus (Espectáculo circense)

Lunes 25 de julio de 2016
11.00 h O recuncho cobra vida
11.30 h Obradoiro de sal
12.00 h Escola depequenos guerreiros (Campamento)
12.15h Exhibición de voo (Cetrería)
12.30h Olibro máxico (Contacontos)
12.45h Obradoirode cantería
13.00h Jorge eodragón (Monicreques)
13.15 h Obradoirode olería(con torno)
13.30 h Loulan (Espectáculocircense)
13.45 h Pinta caras
14.00 h Escola de pequenos guerreiros (Campamento)
14.15h O libromáxico (Contacontos)
14.30 h Exhibición devoo (Cetrería)
15.00 h Os peques teñenque xantar
17.00 h O recuncho cobra vida
17.15 h Obradoirode cantería
17.30 h A bruxa chiruza(Títeres)
17.45 h Obradoiro de sal
18.00 h As ás de Fátima(Espectáculo circense)
18.15 h Pintacaras
18.30 h Escola de pequenos cabaleiros (Campamento)
18.45h Obradoirode olería(con torno)
19.00 h O libro máxico (Contacontos)
19.15 h Exhibición devoo (Cetrería)
19.30h Obradoirode sal
19.45h Obradoirode cantería
20.00 h O rei cazador (Monicreques)
20.15h Pinta caras
20.30h Escola depequenos cabaleiros (Campamento)
20.45 h Obradoirode olería(con torno)
21.00 h Curral debufóns (Espectáculocircense)
21.15h Torneo medievalinfantil
21.30h O libromáxico (Contacontos)
21.45 h Exhibición devoo(Cetrería)
22.00h Ocapitánberenxena (Monnicreques)
22.30 h Ornatus (Espectáculoo circense)

Comentarios
Comenta esta noticia



Recordar información personal

Avisarme si algún usuario comenta este blog